Czy czasami czujesz się jak przebity balon i chciałabyś osiągnąć wewnętrzny spokój i odzyskać dawną energię? Zaczynasz zdawać sobie sprawę z tego, że stres, który od dawna gości w Twojej głowie przenosi się też na ciało, a Ty zaczynasz odczuwać ból?
W tym wpisie opowiem Ci, jak naturalnie wyciszam układ nerwowy, bez tabletek. Poznaj 4 strategie, które pomagają uniknąć nieprzespanych nocy, kołatania serca oraz wyciszają umysł i ciało niezależnie od tego, co dzieje się wokół.
Znam to z autopsji
Pamiętam, jak kilka lat temu pracowałam w korporacji i czułam się mega zestresowana. Nawet kiedy byłam w domu, po pracy, nie potrafiłam się wyciszyć, jedynie w piątek wieczór prawdziwie odpoczywałam. Dokładnie wiedziałam, co mnie stresuje: natłok obowiązków, duże tempo, w którym muszę działać.
Wiedziałam, że właśnie stres powoduje chaos w głowie, który zaczął się przekładać na bóle w ciele. Słowa pociechy w stylu: „nie przejmuj się”, „dasz radę”, totalnie na mnie nie działały, a wręcz rozdrażniały mnie jeszcze bardziej. Bo wtedy potrzebowałam pomocy, jak wyciszyć moją głowę, pomimo tego, że w życiu na zewnątrz niewiele dało się zmienić.
Potrzebowałam bardziej technicznych metod, czegoś, co mogę zrobić fizycznie, manualnie, aby uspokoić moje ciało. I to ukojenie dała mi refleksologia. Zdradzę Ci dzisiaj 4 strategie, które wykorzystuję zarówno u siebie, jak i w pracy z klientami, dzięki czemu bardzo szybko wyciszamy układ nerwowy i pozbywamy się stresu.
Poznaj strategię nr 1
Strategia nr 1 to wiedza o istnieniu receptorów na stopach. Czy wiesz, że na stopach istnieje ponad 7000 receptorów, czyli zakończeń nerwowych? Zaobserwowano, że każdy kawałek skóry na stopie jest połączony z czymś w naszym ciele.
I my, stymulując te receptory, te zakończenia nerwowe na stopach za pomocą konkretnego ucisku, sprawiamy, że do środka ciała wysyłane są sygnały, które przypominają mu, jak optymalnie powinno działać.
Poznaj strategię nr 2
Strategia nr 2 to jest praca na centralnym układzie nerwowym. Tworzy go mózg i rdzeń kręgowy. Ośrodkowy układ nerwowy analizuje bodźce, które docierają do naszego organizmu, kontroluje jego reakcje i przez to steruje pracą narządów wewnętrznych. Część tych czynności zachodzi bez udziału naszej woli, np. bicie serca albo rozszerzanie się źrenic.
Wyobraź sobie autobus, który jeśli się nie pospieszysz, za chwilę Ci ucieknie. I jak reaguje Twoje ciało? Serce zaczyna mocniej bić, zaczynasz biec, a gdy już jesteś w autobusie, czujesz, że wszystko w ciele się wycisza i tak właśnie powinno być.
A teraz wyobraź sobie, że jesteś w pracy. Cały czas jesteś mega nakręcona, bo masz tyle zadań do zrobienia. Gdyby centralny układ nerwowy działał sprawnie, to po zamknięciu drzwi biura powinnaś zacząć się wyciszać.
Niestety często się tak nie dzieje. Aby przypomnieć ciału o tym, że ten mechanizm powinien tak działać, możemy pobudzać kawałki skóry na stopach, żeby optymalizować pracę centralnego układu nerwowego.
Gdzie znajdziesz te miejsca na stopach? Mózg znajdujemy na palcach stóp a rdzeń kręgowy na wewnętrznych krawędziach stóp.
Poznaj strategię nr 3
Strategia nr 3 to praca na splotach nerwowych. Wiesz, jak możesz wyobrazić sobie nerw? Jak taki sznureczek w ciele, rozgałęziony na obu stronach, który przewodzi informacje.
Sploty nerwowe to są te miejsca w naszym ciele, gdzie nerwy łączą się i wymieniają między sobą włókienka nerwowe. Po takiej wymianie to może wyglądać tak, jak rozgałęziony sznurek — właśnie taki splot, zwój nerwów. Takich splotów mamy w ciele ponad 100, z czego bardzo znaczące są 4: splot szyjny, ramienny, trzewny i lędźwiowy.
Dlaczego Ci o tym mówię?
Bo jeżeli jest nierównowaga w splocie szyjnym, będziesz czuła ucisk, napięcie w twarzy w szczękach, ucisk w gardle. Jeżeli jest coś nie tak ze splotem ramiennym, będziesz miała napięte ramiona, barki, miejsce między łopatkami. Gdy splot trzewny nie będzie działał właściwie, może pojawić się ból żołądka, zgaga, zaparcia, albo wręcz przeciwnie, ciągłe biegunki.
A splot lędźwiowy będzie wpływał na takie procesy jak ciągłe uczucie parcia na pęcherz. Często po stresującym dniu czy zdarzeniu, wracamy do domu i czujemy, że dół pleców jest zesztywniały, obolały i trudno się ruszać. Za to też odpowiada splot lędźwiowy.
Poznaj strategię nr 4
Przechodzimy do strategii nr 4, czyli pracy na narządach, w których najbardziej odczuwasz stres. Taka praca z laserową precyzją pozwoli Ci szybko zregenerować te narządy, które przez stres są najbardziej poszkodowane.
Jeżeli czujesz stres w gardle, to logiczne jest, że będziesz chciała pracować na refleksach gardła, żeby rozluźnić te struktury. Jeżeli ten ból jest w żołądku, będziesz chciała pobudzać żołądek. Tak samo, jeśli masz zaparcia, to wiesz, że to jest problem z jelitami.
Podsumowanie
To są strategie, dzięki którym ciało i głowa wyciszają się, mimo że sytuacja na zewnątrz wydaje się bez zmian.
Przytoczę Ci anegdotę z mojej praktyki. Przypomina mi się historia mężczyzny, który przyszedł na refleksologię w tajemnicy przed żoną, bo ona uważała takie metody za dziwne. A już po jednej sesji go zapytała, co się stało, że nagle stał się taki wyluzowany.
Czy to nie jest wspaniałe, że nasze ciało potrafi tak szybko radzić sobie z problemami, jeśli jest do tego właściwie zmotywowane?
Dlatego stosuję najlepsze praktyki, abyś w naturalny sposób, z wykorzystaniem refleksologii, odzyskała równowagę fizyczną oraz emocjonalną i nareszcie poczuła, że jesteś w pełni zdrowa, bo zdrowie to jest wolność.
Nazywam się Katarzyna Gołębiewska.
Jestem dyplomowanym refleksologiem.
Uczę krótkich, skutecznych i łatwych do zastosowania technik refleksologicznych pozwalających podnieść poziom energii, poprawić koncentrację i umożliwiających efektywną regenerację ciała tak, aby
Mam do Ciebie prośbę 🙂
Podziel się tym tekstem ze znajomymi. Kiedyś Ci za to podziękują!
Życzę Ci fantastycznego dnia.
Jestem zafascynowana naturalnymi metodami , w tym refleksologią. Efekty są i to dość szybko. Dziękuję za każdą informację.
Wspaniala metoda uzdrawiająca. Dziękuję
Tak