Jak zwiększyć płodność dzięki refleksologii stóp?

Dlaczego nie mogę mieć dzieci? Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

Marzenie o posiadaniu dziecka to jedno z tych, które nie zawsze łatwo spełnić. Jeśli zadajesz sobie pytania: Dlaczego nie mogę mieć dzieci? Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?  Jest wiele sposobów, by zwiększyć szanse na poczęcie. Mniej i bardziej inwazyjnych. Ale zanim sięgniesz po te drugie, pewnie zastanawiasz się, czy można wesprzeć swoje ciało naturalnie? 

Można! I za chwilę poznasz na to praktyczny sposób.

Dowiesz się, jak zwiększyć swoją płodność dzięki refleksologii stóp i zmaksymalizować szansę na zajście w upragnioną ciążę.

Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

Dlaczego warto skorzystać z naturalnych sposobów zwiększenia płodności?

dlaczego nie mogę mieć dzieci

Pary, które zawiodły już wszystkie inne sposoby zajścia w ciążę, sięgają najczęściej po zapłodnienie in vitro. Ale czy wiesz, że wskaźniki sukcesu tej metody nie wzrosły od czasu, gdy dzięki niej urodziło się pierwsze dziecko? To znaczy, że od ponad trzydziestu lat pozostają na poziomie ok 25%.

Wiele klinik bezpłodności cytuje w swoich reklamach statystyki dla osób w przedziale 25-29 lat. Dlaczego? Ta grupa jest najprawdopodobniej najbardziej płodna i ma najwyższy wskaźnik sukcesu. Ale jeśli spojrzysz na statystyki żywych urodzeń dla większości klinik płodności, zobaczysz, że są one niewiarygodnie niskie.

A jak to się ma do refleksologii?

Stowarzyszenie Association of Reproductive Reflexology przeprowadziło niedawno badanie, w którym wzięło udział 180 osób korzystających z leczenia refleksologicznego. Aż 68% pacjentów z tej grupy poczęło dziecko w trakcie terapii. Oznacza to, że 122 kobiety zaszły w ciążę, z czego:

 • 100 poczęło zupełnie naturalnie, wspierając się jedynie refleksologią stóp,
 • 22 stosowały tę metodę równolegle z in vitro.

Ta statystyka pokazuje, że masz do wyboru wiele dróg i różnych możliwości wsparcia dla swojego organizmu. Chcesz poznać bliżej naturalną metodę poprawy płodności, jaką jest refleksologia? Za chwilę powiem Ci więcej o jej praktycznej stronie. Najpierw jednak kilka słów o tym, czym jest refleksologia.

Czym jest refleksologia?

Refleksologia to rodzaj terapii, który dzięki masażowi odpowiednich rejonów stóp pozwala przywrócić organizm do jego naturalnej równowagi. Już starożytni zauważyli, że każdy kawałek skóry na stopie jest połączony z wewnętrznymi organami w naszym ciele. Uciskając konkretny fragment, możemy działać stymulująco na wybrane narządy lub wspierać nasz organizm holistycznie.

Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

Rozmieszczenie refleksów, czyli połączeń na stopie jest intuicyjne i logiczne: to, co jest na górze ciała, ma reprezentację w górnej części stóp ustawionych w pionowy sposób. I odwrotnie: w okolicach pięt szukaj refleksów odpowiedzialnych za organy w dolnych partiach ciała.

Czyli na palcach znajdziesz refleksy połączone z narządami w głowie, a szyję, która jest poniżej – u podstawy palców. Jeszcze niżej na stopie szukaj klatki piersiowej i tak dalej aż do samego dołu. W okolicach pięt znajdziesz organy, które mieszczą się w Twojej miednicy.

Odpowiednio stymulując połączenia na stopach poprzez masaż, refleksologia mobilizuje narządy ciała do prawidłowej pracy. Przywraca im ich naturalne, wrodzone zdolności i sprawia, że działają tak, jak powinny. 

Refleksologia praktycznie –

Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

O tym, jak może wyglądać leczenie i wspomaganie płodności dzięki refleksologii, opowiem Ci na podstawie wspomnianego wyżej badania.

Sesje refleksologii odbywały się w nim raz na tydzień. W ten sposób terapeuci chcieli mieć pewność, że wspierany był każdy etap cyklu miesiączkowego, a gospodarka hormonalna odpowiednio wyregulowana. Dlatego właśnie sesje odbywały się zarówno podczas krwawienia, fazy folikularnej, jak i fazy lutealnej.

Już w trakcie terapii owulacja u pacjentek występowała bardziej regularnie, a poziom hormonów we krwi się wyrównywał i wchodził we właściwe normy. To dlatego, że układ hormonalny jest siatką wzajemnych połączeń i współpracujących ze sobą narządów. Ważne jest, aby wspierać go całościowo. Dzięki terapii zgodnej z fizjologią ciała można wyrównać pracę gruczołów wewnętrznego wydzielania odpowiedzialnych za produkcję hormonów. W efekcie właściwe narządy będą się ze sobą dobrze komunikowały.

Jak znaleźć refleksy? – masaż stóp

To, jakie fragment stóp należy uciskać, będzie zależało od miejsca w ciele, które chcemy motywować do optymalnej pracy. Wspomniane badanie miało na celu wesprzeć płodność, dlatego w centrum zainteresowania terapeutów znalazły się:

 • podwzgórze i przysadka mózgowa – to struktury w mózgu, które regulują produkcję hormonów w całym ciele. Można powiedzieć, że są nadrzędnym kontrolerem gospodarki hormonalnej organizmu.

Ich refleksy łatwo znajdziesz na własnych stopach. Skoro przysadka mózgowa jest w głowie, to wiemy na pewno, że będziemy ich szukać na palcach. Jak to zrobić w praktyce? Spójrz na swoją stopę, a dokładnie na duży paluch. Zauważysz na nim linie papilarne, które układają się w kółko lub literę “U”. W tym miejscu znajdziesz malutką wypukłość lub stożek –  to właśnie refleks przysadki mózgowej.

Uciskając go, poprawisz gospodarkę hormonalną całego organizmu. W związku z tym, że podwzgórze i przysadka umiejscowione są bardzo głęboko w głowie, stopy musimy pobudzić odpowiednio intensywnie. Możesz stymulować je, wykorzystując kostkę palca wskazującego. W ten sposób pobudzisz refleks jeszcze głębiej.

PS. Jeśli wolisz oglądać zapraszam >>TUTAJ<<

Film: Dlaczego nie mogę mieć dzieci? Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?

 • tarczyca – w refleksologii nazywana trzecim jajnikiem. Odpowiada za produkcję hormonów kluczowych dla poczęcia dziecka. Jeśli nie działa optymalnie, znacznie trudniej zajść w upragnioną ciążę. Właśnie dlatego temu narządowi poświęcono dużo uwagi podczas terapii opisanej w badaniu.

Tarczyca znajduje się w dolnej części szyi, a na stopach jej refleks umiejscowiony jest u podstawy paluchów. Uciskając to miejsce, poprawiamy pracę tarczycy i regulujemy wydzielanie kluczowych hormonów.

 • jajniki i macica – ich refleksy leżą we wgłębieniach kości po obu stronach pięty. Znajdziesz je bardzo łatwo. Połóż palce po bokach kostki i kieruj je wzdłuż prostej linii w kierunku szczytu pięty. W pewnym momencie palce trafią na dołeczki. To właśnie one odpowiadają za jajniki i macicę.

Stymulując wgłębienie po wewnętrznej stronie stopy, poprawiasz pracę macicy, natomiast uciskając dołeczek po zewnętrznej stronie pięty, pobudzisz swoje jajniki do optymalnego działania.

 • węzły chłonne miednicy – umieszczone są w okolicach pachwin i odpowiadają za oczyszczanie organizmu. Wymuszają także prawidłowy ruch oraz przepływ płynów takich jak krew i limfa w okolicach miednicy.

Aby znaleźć ich refleksy na stopie, wyobraź sobie linię przebiegającą jej wierzchem od jednej kostki do drugiej. Masuj całą przestrzeń wzdłuż tej linii, zwracając szczególną uwagę na wgłębienia z przodu samych kostek.

Terapia refleksologiczna jest zawsze dostosowana do Twoich potrzeb

W każdej fazie cyklu praca na wspomnianych obszarach powinna wyglądać nieco inaczej. W odpowiednich momentach organy należy pobudzać do działania, a w innych wyciszać je i łagodzić. Bardzo ważne jest także indywidualne podejście do pacjenta, ponieważ każdy organizm reaguje inaczej.

Okładka - Ebook - Odzyskaj kontrolę

Przypomina mi się tu przykład jednej z naszych pacjentek, z którą pracowałyśmy nad poprawą płodności. Stymulowałyśmy jej jajniki, które, jak się okazało, były przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Jej reakcja była niesamowita! Przez pierwsze sesje płynęły jej z oczu łzy. Z punktu widzenia terapii refleksologicznej to bardzo dobra informacja. Oznacza, że organizm się oczyszcza, a napięcie z ciała odchodzi.

Pacjentka nie wiedziała, na jakim obszarze pracujemy, ale gdy powiedziałam jej, że właśnie uciskam refleks odpowiedzialny za jajniki, powiedziała:

“Wie Pani, to te moje jajniki płaczą. Bo one potrzebują takiego wsparcia.“

W praktyce okazało się, że naszej pacjentce poprawiły się wyniki hormonów. To dobitnie pokazuje, jak ciało potrafi reagować na coś tak prostego, jak uciskanie stóp.

Edit: Obecnie jest już w upragnionej ciąży !!

Refleksologia stóp – naturalne wsparcie w zajściu w ciążę

Jak widzisz, jest wiele metod i sposobów, aby wesprzeć swoje ciało, zanim sięgniesz po bardziej inwazyjne metody poczęcia dziecka. Istnieją alternatywy na bezpieczne przywrócenie ciału równowagi. W swojej praktyce refleksologicznej pracuję z pacjentkami możliwie jak najszerzej. Wspieram nadnercza, trzustkę i wiele innych organów. W ten sposób staram się pobudzić ciało optymalnie i całościowo, by maksymalnie zwiększyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Refleksologia i masaż stóp

Czy słyszałaś już wcześniej o takim naturalnym wsparciu płodności?

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o refleksologii i praktycznych ćwiczeniach, które wspomogą Twój organizm holistycznie, daj mi znać w komentarzu.

A żeby przegapić żadnych nowych wpisów na blogu, zapisz się do mojego newslettera i odbierz bezpłatny e-ebook.

Okładka - Ebook - Jak pozbyć się bólu i problemów zdrowotnych naturalnie

 

Refleksologia warszawa katarzyna gołębiewska

Nazywam się Katarzyna Gołębiewska.

Jestem dyplomowanym refleksologiem.

Uczę krótkich, skutecznych i łatwych do zastosowania technik refleksologicznych pozwalających podnieść poziom energii, poprawić koncentrację i umożliwiających efektywną regenerację ciała tak, aby

Mam do Ciebie prośbę 🙂

Podziel się tym tekstem ze znajomymi. Kiedyś Ci za to podziękują!

Życzę Ci fantastycznego dnia.

2 thoughts on “Dlaczego nie mogę mieć dzieci? Jak zwiększyć płodność naturalnie dzięki refleksologii stóp?”

 1. Dzień dobry,

  czy ma Pani dostępny jeszcze jakiś artykuł o wsparciu płodności przez refleksologię? 🙂

  1. Cześć Natalia
   Ciało potrafi poradzić sobie z wieloma problemami. Potrzebujemy tylko na nowo przypomnieć mu jak działać optymalnie.
   Refleksologia Terapeutyczna jest w tym niesamowicie skuteczna.

   Aby w ogóle zacząć właściwie wykonywać refleksologię czyli tak by miała efekt terapeutyczny potrzebujemy mieć solidne podstawy.
   Potrzebujesz nauczyć się:
   – jak właściwie wysyłać sygnał do środka ciała aby to na niego reagowało,
   – poznać BHP pracy aby sama czynność była dla Ciebie przyjemna i abyś chciała do treningów wracać oraz
   -wyrobić w sobie nawyk regularnego dbania o siebie.

   Właśnie na tym skupiamy się w pierwszej części kursu. Bez tego nie ruszysz.

   Tego możesz nauczyć się tutaj.
   https://katarzynagolebiewska.pl/kurs-online-refleksologia-trening-autoterapii-cz-i/

   Będę przy Tobie w całym tym procesie.

   Kasia ❤️

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0