Jak pozbyć się bezsenności

Jak pozbyć się bezsenności dzięki refleksologii.

Wiele tygodni później była tak zmęczona tym stanem, że z trudem zmuszała się do codziennych zadań. Bezsenność to nie tylko brak energii, bezproduktywność i zszargane nerwy. To bezsilność. Jak pozbyć się bezsenności w naturalny sposób.  

Najgorsze było to, że nie potrafiła zlokalizować ani dnia ani wydarzenia z życia, które były przyczyną bezsenności. Kiedy zobaczyłam ją pierwszy raz miała ziemisto szarą cerę, a zamglone i smutne oczy podkreślały dwie sine podkówki.  Była rozdrażniona i nerwowa, nie mogła się na niczym skupić.

Postanowiła szukać ratunku w medycynie alternatywnej. Tak trafiła na refleksologię. Masaż refleksologiczny ujawnił przyczynę bezsenności. Powód był naprawdę zaskakujący!

Jak kontrolowany jest sen i bezsenność. Co na to refleksologia?

Żyjemy szybko. Wciąż wyznaczamy i realizujemy nowe cele. Sen wydaje się być straconym, bezproduktywnym czasem. Ale Ci, który spać nie mogą, patrzą na niego zupełnie inaczej.

Dzisiaj śpię spokojnie, ale kiedyś… to była tragedia. Byłam tak zestresowana w pracy, że budziłam się o 4 rano, przerzucałam z boku na bok i z każdą chwilą byłam coraz bardziej wściekła, że nie mogę spać właśnie wtedy, kiedy jest czas na wypoczynek. I chociaż nie ma czegoś takiego jak zalecana ilość snu, Ty już dobrze wiesz, kiedy masz go za mało.

Zanim przejdziemy do działań i do refleksologii, dobrze wiedzieć jak to się dzieje, że chce albo nie chce nam się spać.

Sen i spanie są kontrolowane przez dwa główne procesy:

 • homeostatyczne zapotrzebowanie na sen

Brzmi to bardzo trudno i naukowo, ale przekładając na język normalny to procesy biologiczne, które przywracają równowagę w ciele.

W trakcie, kiedy czuwamy w naszym mózgu cały czas gromadzą się produkty przemiany materii oraz substancje, które sprawiają, że czujemy się coraz bardziej znużeni, nie możemy się skupić i stajemy się senni.

Sen ma za zadanie odwrócić ten stan.

Homeostatyczne zapotrzebowanie na sen, odpowiada nie tylko za długość snu, ale i za jego głębokość.

 • rytm okołodobowy

W  XVIII wieku astronom Jean de Mairan zauważył, że  mimoza otwiera swoje liście w ciągu dnia w stronę słońca, a zamyka je o zmierzchu.

Naukowca ciekawiło jak zachowa się roślina, jeśli przez cały czas będzie w ciemności. Co się okazało? Nawet bez dostępu światła liście zamykały się i otwierały w pewnym codziennym rytmie. Wyglądało to tak, jakby były sterowane przez wewnętrzny zegar.

Dzisiaj śpię spokojnie, ale kiedyś… to była tragedia. Byłam tak zestresowana w pracy, że budziłam się o 4 rano, przerzucałam z boku na bok i z każdą chwilą byłam coraz bardziej wściekła, że nie mogę spać właśnie wtedy, kiedy jest czas na wypoczynek. I chociaż nie ma czegoś takiego jak zalecana ilość snu, Ty już dobrze wiesz, kiedy masz go za mało.

Taki biologiczny zegar, zaobserwowano również u ludzi. Pomaga on dostosować fizjologię ciała do pory dnia.

Właśnie ta regulacja nazywana jest rytmem okołodobowym. Wskazuje ona naszemu ciału odpowiednią porę na różne czynności w tym sen. Fizjologicznie chce nam się spać, kiedy na dworze jest ciemno.

Dlatego najważniejszym czynnikiem, który reguluje rytm dobowy jest światło. Promienie świetlne padają na siatkówkę w środku oka i wpływają na struktury w mózgu zwane jądrami nadskrzyżowaniowymi, które synchronizują wszystkie układy okołodobowe w ciele, czyli tak zwany zegar biologiczny.  

Skąd ta nazwa zegar biologiczny?
Ponieważ cały ten rytm przypomina trochę zegarek. Patrzymy ma niego i wiemy czy trzeba wychodzić do pracy czy jest jeszcze chwila.

Jądra nadskrzyżowaniowe to takie zegarki dla naszych narządów. Właśnie dzięki nim np. szyszynka dostaje sygnał, aby zaczęła wydzielać melatoninę, znaną większości z nas, jako hormon snu.

Jądra nadskrzyżowaniowe regulują czas wydzielania wielu hormonów oraz aktywność naszego mózgu.

To będzie bardzo dobry wstęp do tego, jak trzeba pracować na stopie i które miejsca uciskać, aby pozwolić ciału wracać do równowagi, a tym samym pozwolić mu zapadać w głęboki sen.

Jak pozbyć się bezsenności dzięki refleksologii

Musimy dokładnie rozpracować refleksy ośrodkowego układu nerwowego oraz  wszystkie narządy wydzielania wewnętrznego czyli:

 • przysadkę mózgową,
 • tarczycę
 • nadnercza,
 • trzustkę i
 • jajniki.

Wszystkie hormony są ze sobą powiązane. Układ hormonalny działa jak system naczyń połączonych. Aby aktywizować je do optymalnego działania, pracujemy w tak zwanych „przepływach”.

Na rycinach znajdziesz refleksy poszczególnych narządów wydzielania wewnętrznego.

jak pozbyć się bezsenności
jak pozbyć się bezsenności

To jednak nie koniec.

W praktyce Pani Ula i inne osoby, które mają problemy ze snem, są  mega zestersowane i rozdrażnione samą sytuacją bezsenności.

Dlatego zawsze trzeba je nieco odprężyć i pozwolić, aby do płuc dostało się więcej tlenu, który krew rozprowadzi po całym ciele.

W związku z tym będziemy pracowały również na refleksach  przepony i splotu słonecznego.

👉 Jeżeli chcesz nauczyć się jak skutecznie i samodzielnie rozpracować powyższe refleksy, aby nareszcie  budzić się z energią i kłaść spać ze spokojem daj mi znać w komentarzu.
Na pewno wspólnie coś wymyślimy.

Jak wygląda masaż refleksologiczny u osób cierpiących na bezsenność?

 

Na pierwszym spotkaniu dokładnie rozpracowuję całe stopy ale więcej czasu poświęcam powyższym miejscom czyli wszystkim narządom wydzielania wewnętrznego oraz refleksom  przepony i splotu słonecznego.

Proszę, aby klientka obserwowała siebie i reakcje ciała nawet do 2-3 dni po zabiegu. To czas, kiedy w ciele może zadziać się bardzo dużo.

Więcej o reakcjach na zabieg refleksologiczny przeczytasz  >>  tutaj <<

Jak Pani Jola zareagowała na pierwszą refleksologię i czy pomogła jej ona na bezsenność?

– To była bardzo trudna noc. Strasznie się pociłam. Strasznie. Zwłaszcza na brzuchu. Dwa razy zmieniałam w nocy podkoszulek  – powiedziała, na kolejnym spotkaniu.

Bardzo ucieszyła mnie ta reakcja  bo oznacza, że ciało zareagowało! Zaczęło się intensywnie oczyszczać.

To był dla mnie kolejny trop. Jaki narząd kojarzy Wam się z oczyszczaniem ciała?

Wątroba – bingo!

Podczas kolejnego spotkania, to jej refleksy były mocno brane na warsztat. Rozpracowywałam je głęboko, ale jednocześnie bardzo spokojnie. Zależało mi na tym, aby optymalnie pobudzić ją do pracy, bo to ona wydała mi się w tej sytuacji dodatkowym problemem.

Pani Jola nie potrafiła wskazać dokładnie, od kiedy zaczęły się problemy ze snem. Jak zaczęłyśmy rozmawiać, dlaczego jej ciało tak bardzo chce się oczyszczać nagle ją olśniło!

– Pół roku temu złamałam nogę z przmieszczeniem.  Brałam bardzo silne środki przeciwbólowe. To właśnie wtedy zaczęłam gorzej spać!!

W nocy po kolejnym zabiegu, było znacznie lepiej. Co prawda Pani Jola nie przespała jeszcze całej nocy ale powiedziała:

– Musiałam spać ciągiem i to głęboko przez kilka godzin, bo obudziłam się wypoczęta ☺

Wiedziałam już, że idziemy w dobrym kierunku.

Refleksologia cieszy.
Cieszy, że nawet w schorowanym ciele, jest na tyle dużo energii, aby pobudzić je do regeneracji. Wystarczy tylko wiedzieć jak to dobrze zrobić.

Chcę, abyś Ty też nauczyła się regenerować ciało dzięki refleksologii.

Przygotowałam dla Ciebie  Refleksologiczną Mapę Stóp.

>> Kliknij aby pobrać <<

Dowiesz się z niej, które obszary na stopach trzeba uciskać, aby pobudzić do optymalnej pracy konkretne narządy.

Mam dla Ciebie coś jeszcze ☺

43 strony konkretnej wiedzy, co i jak rozpracować na stopach i dłoniach,  aby pozbyć się naszych najczęstszych dolegliwości.

Zdobądź gotowy przepis, które części ciała rozmasować, kiedy

 • Brakuje Ci energii
 • Masz migrenę
 • Nie możesz schudnąć
 • Nie możesz się skupić
 • Jesteś zestresowana i … wiele innych.

Wszystkiego dowiesz się pobierając mapę refleksologiczną stóp.

Pamiętaj, że to w Twoim interesie leży abyś czuła się dobrze.

 
A Ty jak sobie radzisz z bezsennością?
Próbowałaś kiedyś reflekslogii?

Refleksologia warszawa katarzyna gołębiewska

Nazywam się Katarzyna Gołębiewska.

Jestem dyplomowanym refleksologiem.

Uczę krótkich, skutecznych i łatwych do zastosowania technik refleksologicznych abyś budziła się z energią i zasypiała ze spokojem.

Mam do Ciebie prośbę 🙂

Podziel się tym tekstem ze znajomymi. Kiedyś Ci za to podziękują!

Życzę Ci fantastycznego dnia.

Informacje o skutecznych technikach refleksologicznych prosto na Twój e-mail

[mailerlite_form form_id=4]

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach, promocjach, produktach i usługach Katarzyna Gołębiewska REFLEKSOLOGIA. Zgodę będziesz mogła w każdej chwili wycofać, a szczegóły związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.

3.7 3 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
1 rok temu

Masaże i Zioła odnosza swój skutek jesli sie ma problemy z kregosłupem lecz ja poszłam dalej i zainwestowałam w materac piankowy termoelastyczny .Kregosłup powinien prawidłowo układać się podczas snu, doradzam zakup takiego materaca

sławek
1 rok temu

Proponuje też zadbać o wygodny porządny materac z pianki termoelastycznej .Bardzo ważne jest się pożądnie wyspać i dać odpocząc naszemu kregosłupowi

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x