Jak wygląda pierwsza wizyta

Jak wygląda pierwsza wizyta u refleksologa?

Czy już kiedyś korzystałaś z sesji refleksologii?  A może właśnie teraz pomyślałaś sobie, że to może być szansa dla Ciebie? 

Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda pierwsza wizyta u refleksologa? 

Zapraszam Cię do lektury wpisu, w którym opowiem Ci jak wygląda pierwsza sesja refleksologiczna w moim gabinecie. Przeprowadzę Cię przez nią od początku do końca, abyś wiedziała na 100% czego się spodziewać.

Od czego zaczynamy?

Bardzo zależy mi na tym, żebyś już od pierwszej sesji poczuła w sobie zauważalne zmiany. Dlatego sesja refleksologiczna tak naprawdę zaczyna się, zanim fizycznie pojawisz się w gabinecie. Chcemy wiedzieć wcześniej, jak i na czym pracować, abyś Ty zobaczyła efekt już po pierwszej sesji. 

Wywiad refleksologiczny

W związku z tym, przed pierwszym naszym spotkaniem, dostajesz na maila wywiad refleksologiczny, w którym zapisujesz, co takiego przeszkadzało Ci w przeciągu ostatniego pół roku. Dlaczego o to pytam? Jeżeli ktoś przychodzi np. z migreną, to powód tej migreny może być bardzo różny. Pracowałam z osobami, które miały migrenę spowodowaną problemami trawiennymi lub problemami z układem moczowym, lub związaną z napięciami czy stresem.

Jak widzisz, te powody są bardzo zróżnicowane. Wywiad refleksologiczny jest po to, żebyśmy, zanim pojawisz się fizycznie w gabinecie, już namierzyły sobie, o co może chodzić. Chcemy celować w przyczynę problemu zdrowotnego, bo to bardzo przyspieszy nam całą pracę. Poza tym są rzeczy, które na pierwszy rzut oka nie mają żadnego znaczenia i żadnego powiązania, a później okazuje się, że to może być jeden z tych punktów, który przyczynia się do naszego głównego problemu zdrowotnego.

Pamiętam osobę, która uzupełniła taki wywiad refleksologiczny, a później na sesji okazało się jeszcze, że ona ma wypaloną jodem tarczycę. Nie napisała tego w wywiadzie, bo według niej ten temat był zamknięty, zakończony i nie warto było o tym pisać. A dla mnie to była bardzo ważna informacja. 

Dlatego przed sesją dostajesz wywiad refleksologiczny do wypełnienia, a w trakcie sesji i tak Cię jeszcze będę dopytywała o różne rzeczy, żeby wyłapać tak dużo informacji, jak to jest możliwe. Po to, żebyśmy ukierunkowały się na to, żeby jak najszybciej rozwiązać Twój problem. 

E-book “Idealne przygotowanie do refleksologii stóp”

Druga rzecz, którą otrzymasz, zanim tutaj się pojawisz, to e-book o tym, jak idealnie przygotować się do refleksologii stóp. Są pewne drobne rzeczy, które zrobią nam ogromną różnicę, jeżeli chodzi o przyspieszenie efektów refleksologii.

Jedną z rzeczy, której oczekujemy, jest to, że po refleksologii ciało będzie się oczyszczało. Ciało do oczyszczania potrzebuje wody. Więc jeśli byłabyś odwodniona albo miała dzień szybki, w biegu, że piłabyś właściwie same kawy, to refleksologia nie będzie działała tak optymalnie jak tego oczekujemy.

Dlatego zebrałam wskazówki, do których warto się zastosować, żeby jeszcze bardziej przyśpieszyć i zoptymalizować działanie refleksologii, żeby przygotować ciało do tego, że coś się w nim zadzieje. Właściwie nie spotykam osób, które mówiłyby, że po pierwszej sesji nic się nie wydarzyło, dlatego, że te osoby są już do tego odpowiednio przygotowane.

To są proste rzeczy, które nie zajmą Ci dużo czasu. Ale jednocześnie będziesz wiedziała, co możesz zrobić, żeby samodzielnie pomóc sobie przed sesją. 

Jakie są elementy sesji refleksologicznej?

Sesja składa się z trzech elementów. Pierwszy z nich to jest część wprowadzająca, rozluźniająca ciało, żebyś się tutaj zaaklimatyzowała i poczuła bezpiecznie. Kolejna część to część terapeutyczna, gdzie mocno pracujemy nad rozwiązaniem problemu i to jest część najbardziej obszerna. Na sam koniec znowu wykonujemy ruchy, które mają Cię wyciszyć i dać ci dużo dobrej energii. 

Kiedy już jesteś w gabinecie, musisz wiedzieć, że to co robię, to jest refleksologia terapeutyczna nastawiona na to, abyśmy jak najszybciej rozwiązały Twoje problemy zdrowotne.

W trakcie sesji terapeutycznej Ty jesteś najważniejsza.

Na pierwszej sesji dużo mówię, dlatego, że chcę Ci powiedzieć , jak to się dzieje, że coś takiego dziwnego jak dotykanie stóp, wpływa na ciało w bardzo szerokim spectrum. Przychodzą do mnie osoby z bardzo różnymi tematami np. z bólem kręgosłupa, z migreną, albo z problemami z jelitami. Ale przychodzi też mnóstwo osób, które mają depresje, nerwice, lęki i przez to, że my już wiemy, na co będziemy bardziej się ukierunkowywały, to całe to nasze spotkanie będzie maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb. 

Jak przygotować się do sesji?

Przesłałaś mi wypełniony wywiad, ja go analizuję. Wraz z wywiadem dostałaś e-book jak idealnie przygotować się do zabiegu refleksologii i czas umówić się na konkretną sesję. 

Często dostaję pytanie, czy trzeba brać wolne w pracy, gdy masz umówioną pierwszą sesję terapeutyczną. Nie musisz, ale wiedz, że niektóre osoby reagują tak, że są np. podmęczone. Jak zaczynają się procesy detoksykacji czy w ogóle regeneracji, możesz być nieco zmęczona. Dlatego pierwszą sesję warto jest zrobić albo w godzinach popołudniowych po pracy, albo jeżeli wiesz, że Twój dzień będzie w miarę spokojny, to może być nawet na początku dnia. 

W każdym razie miej gdzieś z tyłu głowy, że  Twoje ciało może zareagować tak, że będziesz zmęczona i trochę senna. Są też osoby, które reagują w totalnie inny sposób, czyli dostają masę energii, mówią, że są lekkie, w bardzo dobrym nastroju. Ale przed pierwszą sesją nie wiemy, jak zareaguje Twoje ciało. Dlatego, jeżeli na co dzień czujesz się mocno zmęczona, trochę zamulona, to warto przyjść na sesję w godzinach popołudniowych, żebyś wróciła do domu i miała spokojny czas odpoczynku.

W trakcie sesji zależy nam na tym, żebyś czuła się bezpieczna, zrelaksowana i odprężona, bo to jest jeden z czynników, który sprawia, że nasza wspólna praca i Twój powrót do dobrego samopoczucia będzie o wiele szybszy.

Jak wygląda sesja?

Wchodzisz do gabinetu refleksologicznego i układamy Cię na stole do masażu, na łóżku terapeutycznym. Taka sesja trwa kilkadziesiąt minut, dlatego ważne jest, żebyś się tutaj wygodnie ułożyła. Głowa powinna być nie za wysoko, nie za nisko, żeby nie rozbolał Cię kark. A jak już będziesz wygodnie leżała, zobaczysz na suficie widok, który dla wielu osób jest bardzo odprężający i taka atmosfera też przyspiesza powrót do zdrowia.

Przed sesją przetrzemy Twoje stopy mokrą chusteczką, a do samego masażu refleksologicznego wykorzystujemy mieszankę olejków naturalnych, nawilżających skórę. W związku z tym, że zależy nam, abyśmy miały ten wynik szybko, czasami pracujemy też z wykorzystaniem dodatkowych olejków o klasie terapeutycznej. Jeżeli  masz problem z np. jelitami, to wmasowując w refleksy jelit odpowiednie olejki, też przyspieszymy pracę.

Zawsze maksymalnie dopasowujemy się do osoby, z którą pracujemy. Są osoby, które potrzebują, żeby ten masaż refleksologiczny był mocny, intensywny, bo one czują , że to je wyzwala. Wiedzą, że po intensywnym masażu, czują się ze sobą dobrze. Zwykle pracuję głównie rękami. Ale czasami wspieram się takimi narzędziami, dzięki którym jesteśmy w stanie wejść głębiej w pewne obszary na stopie i głębiej je rozpracować. 

Tych narzędzi używam wtedy, kiedy ktoś wyraża na to zgodę. Kiedy ktoś wie, że dla niego intensywny i mocny masaż jest ok, wtedy możemy ich użyć. Jeżeli w gabinecie pojawia się osoba, która jest mocno zestresowana w życiu i delikatna, to u niej zbyt intensywna praca spowodowałaby blokadę i poczucie spięcia. A to w ogóle nie ma sensu. 

Bo jeżeli ktoś byłby tutaj i nie czułby się bezpieczny i zaopiekowany, wówczas jego ciało będzie wydzielało dużo kortyzolu, który na pewno nie będzie nam pomagał w trakcie sesji. Dlatego musisz wiedzieć, że jak już tutaj będziesz ze mną, będziesz w tym gabinecie refleksologicznym, Ty jesteś najważniejsza.

Dużo rozmawiam z Tobą i dopasowujemy się do tego, czego potrzebujesz. Jeżeli chcesz  intensywnych bodźców  – ok, ale jeżeli uważasz, że takie mocne bodźcowanie by cię zablokowało, to na pewno o wiele korzystniej jest pracować do poziomu Twojej wewnętrznej zgody i tego się trzymamy.

W trakcie pierwszej sesji dużo rozmawiamy. Jeśli wyczuję na stopach coś, o czym nie napisałaś w wywiadzie refleksologicznym, to na pewno cię o to dopytam, bo ta rzecz też może mieć wpływ na finalne rozwiązanie problemu. 

W trakcie sesji refleksologicznej dowiesz się też jak działa refleksologia, jak to się dzieje, że poprzez dotykanie stóp jesteśmy w stanie tak szeroko oddziaływać na nasze ciało. Poznasz mechanizmy działania refleksologii i dowiesz się, co może wydarzyć się w trakcie sesji. Możesz dosłownie czuć, że przez Twoje ciało przechodzą fale ciepła albo orzeźwienia, albo może Ci zacząć burczeć w brzuchu.

Dlatego chcę, żebyś wiedziała, co może wydarzyć się już w trakcie sesji, ale też co może się wydarzyć po sesji refleksologicznej. I tutaj mówię, że po, czyli później w dniu sesji, ale też przez kolejne 2-3 dni. Twoje ciało będzie wtedy pracowało, a Ty będziesz czuła objawy tej pracy. I chcę , żebyś była gotowa na odbieranie i reagowanie na te wszystkie rzeczy, które w Twoim ciele się wydarzą, bo one będą miały dla nas bardzo duże znaczenie. Zobaczymy, w którym kierunku ciało poszło, żebyśmy przy kolejnych sesjach miały jeszcze więcej informacji, jeszcze bardziej, z precyzją lasera, szły  w kierunku rozwiązania twojego problemu. 

Później, po samej sesji zostajesz jeszcze tutaj chwilę sama ze sobą, żeby te wszystkie bodźce, które pracowały w Twoim ciele podczas tych kilkudziesięciu minut, zintegrowały się, żeby Twoje ciało ułożyło sobie pewne procesy. I obowiązkowo, po takim spotkaniu szklaneczka wody jest bardzo potrzebna, aby wypłukać toksyny z organizmu. Umawiamy się na kolejną wizytę, ale z takim mocnym zaakcentowaniem, że pomiędzy sesjami warto, żebyś obserwowała, co dzieje się z twoim ciałem.

 

Jestem bardzo ciekawa, czy już kiedyś w swoim życiu korzystałaś z sesji refleksologii, a może właśnie teraz pomyślałaś sobie, że może to być szansa dla Ciebie? Może właśnie tego spróbujesz?

Jeżeli ten temat Cię zainteresował, zapraszam Cię do zasubskrybowania mojego kanału na YouTube, gdzie znajdziesz wiele innych cennych wskazówek. Jeśli czujesz, że potrzebujesz pomocy, umów się na bezpłatną konsultację telefoniczną.

Refleksologia warszawa katarzyna gołębiewska

Nazywam się Katarzyna Gołębiewska.

Jestem dyplomowanym refleksologiem.
Uczę krótkich, skutecznych i łatwych do zastosowania technik refleksologicznych pozwalających podnieść poziom energii, poprawić koncentrację i umożliwiających efektywną regenerację ciała tak, aby Mam do Ciebie prośbę 🙂 Podziel się tym tekstem ze znajomymi. Kiedyś Ci za to podziękują! Życzę Ci fantastycznego dnia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk0
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0